آداک کنفرانس >> راهنمای دبیر علمی >> مدیریت مقالاتی که به دبیر علمی رسیده
ارسال شده توسط Adak Co در 1392/12/8 09:10 قبل از ظهر

نحوه دسترسی : گزینه " مقالات رسیده " در صفحه دبیر علمی.

اگر این گزینه را از صفحه ی دبیر علمی انتخاب کنیم، صفحه ای مانند شکل زیر نمایش داده می شود. مشاهده می کنید که برای هر مقاله چند گزینه وجود دارد که در ادامه هر گزینه را توضیح می دهیم. در ابتدا باید گفت که تعیین داور برای هر مقاله به عهده ی دبیر علمی است. اما قبل از تعیین داور باید فایل داور معین شود که این فایل مقاله در اختیار داور موردنظر قرار خواهد گرفت و معیار تصمیم گیری داور برای پذیرش یا رد مقاله خواهد بود.

 

 

جزییات مقاله : با کلیک بر روی این گزینه اطلاعاتی در مورد مقاله و نویسنده نمایش داده می شود.

 

تعیین/تغییر فایل داور : با استفاده از این گزینه می توان فایل داور را تعیین کرد. با کلیک روی این گزینه صفحه ی زیر ظاهر می شود.

با انتخاب گزینه ی ارسال، فایل آماده می شود تا پس از انتخاب داور برایش ارسال شود.

 
وضعیت داوری : با استفاده از این گزینه می توان برای مقاله ی موردنظر داور تعیین کرد. با کلیک بر روی این گزینه صفحه ای ظاهر می شود که در آن یک گزینه ی " جستجو " وجود دارد. با کلیک روی " جستجو " لیستی از داوران موجود نمایش داده می شود.
 
در شکل بالا ملاحظه می کنید که دو داور قابل انتخاب است. در صورتی که بخواهیم داوری مقاله را به یکی از این دو محول کنیم باید گزینه ی " داور اصلی" را برای این داور انتخاب کنیم. گزینه ی " داور جایگزین " برای این منظور تعبیه شده است که درصورت انصراف داور اصلی، این داور جایگزین او خواهد شد.
با انتخاب " دعوت داوران انتخابی " صفحه ی زیر ظاهر می شود که نام داور انتخابی و مقاله ای که باید داوری کند نشان داده می شود.
 
با انتخاب " تغییر انتخاب ها " می توان به صفحه ی قبل برگشت و داور مقاله را عوض کرد. گزینه ی " لغو " نیز انتخاب داور را لغو می کند. با کلیک بر روی " تایید انتخاب ها و ادامه " صفحه ی زیر نمایش داده می شود که صفحه ی نهایی انتخاب داور است و در آن باید داور انتخابی را دعوت کرد.
 
با انتخاب گزینه ی " دعوت " در شکل بالا، مقاله ی موردنظر و فایل آن در میزکار داور قرار می گیرد و داور باید نظر خود را به دبیر علمی ارسال کند. پس از دریافت نظر داور، دبیر علمی نظر نهایی خود را در مورد مقاله اعلام می کند.
 
اعلام نتیجه نهایی : پس از دریافت نظر داور، دبیر علمی می تواند با استفاده از این گزینه نظر نهایی خود را در مورد مقاله اعلام کند. توجه کنید چنانچه دبیر علمی قبل از دریافت نظر داور نتیجه ی نهایی را اعلام کند، داور مقاله دیگر نمی تواند در مورد مقاله نظر دهد. با کلیک بر روی " اعلام نتیجه نهایی " صفحه ای مانند شکل زیر نمایش داده می شود.
 
 
- اگر دبیر علمی " نیاز به بازبینی " را انتخاب کند، این تصمیم او به اطلاع نویسنده ی مقاله خواهد رسید و نویسنده باید مقاله ی خود را اصلاح کند.
- اگر دبیر علمی " پذیرفته شده پوستری " یا " پذیرفته شده شفاهی " را انتخاب کند، به این معنی است که مقاله در کنفرانس پذیرفته شده و این مطلب به اطلاع نویسنده خواهد رسید.
- چنانچه دبیر علمی گزینه ی " رد شده " را انتخاب کند، مقاله موردنظر رد شده و امکان اصلاح آن برای نویسنده وجود نخواهد داشت.
 
(0 رأی)
مفید
غیر مفید

نظرات (1)
سعید مقصودی
1396/2/30 02:26 بعد از ظهر
سلام

اگر دبیر علمی بخواهد فایلی برای نویسنده مقاله ارسال کند تا نظرات داور به اطلاع نویسنده برسد چکار باید بکند؟
ارسال یادداشت جدید :
 
 
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل :
توضیح
پرتال پشتیبانی شرکت آداک