مرکز آموزش: ماژول صفحات پویا
مدیریت محتوای آداک >> ماژول صفحات پویا >> افزودن صفحه جدید
ارسال شده توسط Adak Co در 1392/12/8 10:03 قبل از ظهر

نحوه ی دسترسی به این صفحه : در قسمت مدیریت سایت، در منوی " مدیریت صفحات ".

 

زیرمنوی افزودن صفحه جدید : در صورتی که بخواهیم صفحه ای جدید به سایت اضافه کنیم، از این گزینه استفاده می کنیم.

در این صفحه قسمت هایی از قبیل زبان ، عنوان صفحه ،عنوان لینک در منو و.... است  که هر یک را به ترتیب نوضیح می دهیم :

زبان :  هر چیزی را که در این صفحه وارد می کنید در صورتی که می خواهید در نسخه فارسی سایت اعمال گردد گزینه  " فارسی ( ایران ) " را انتخاب نمایید و در صورتی که بخواهید در نسخه انگلیسی اعمال گردد گزینه English ( United state ) را انتخاب نمایید .

 

عنوان صفحه : متنی که در این قسمت وارد می کنیم در قسمت عنوان صفحه مورد نظر نمایش داده خواهد شد . برای مثال عنوان صفحه ی زیر " انجمن علوم و صنایع غذایی ایران" است.

 

 

عنوان لینک در منو : متن این قسمت در منو نمایش داده خواهد شد . در شکل زیر عنوان لینک ها " صفحه نخست" ،  " نظرسنجی" و " گالری تصاویر" است. 

 

صفحه پدر :  در صورتی که می خواهیم منوی ما به صورت مستقل در منو ها ظاهر شود روی گزینه  Rootکلیک می کنیم.

اما در صورتی که بخواهیم صفحه ی ما زیر منوی منو دیگری شود روی آن در این قسمت کلیک می کنیم . مثلا ممکن است بخواهیم صفحه ی ما زیر منوی " مقالات و یادداشت ها" شود، بنابراین در این قسمت روی " مقالات و یادداشت ها " کلیک می کنیم.

 

ترتیب نمایش در منو ها :  عددی که در این بخش انتخاب می کنیم نمایانگر ترتیبی است که می خواهیم منوی ما در بین منوهای دیگر نمایش داده شود . برای مثال برای منوی صفحه اول عدد 1 در این قسمت انتخاب شده است . به همین دلیل این منو اولین منو در بین منوها است . ( و برای "گفتگو ومصاحبه" عدد 2 انتخاب شده.)

 

نوع محتوای صفحه : در این بخش محتوای صفحه مورد نظر را انتخاب می کنیم که شامل چهار مورد است . درصورتی که گزینه متن و طراحی را انتخاب نمایید بخشی به صورت شکل زیر نمایان می شود که می توانیم متن مورد نظر خود را که می تواند شامل تصاویر و جملات باشد را وارد کنیم .

برای قرار دادن تصویر درون کادر زیر باید تصویر مورد نظر را آپلود کنیم. برای این کار روی گزینه ی تصویر با آیکون  باید کلیک کرد. سپس با کلیک بر روی گزینه ی " فهرستنمایی سرور " صفحه ای باز می شود که تصاویر آپلود شده را نمایش می دهد. با کلیک بر روی " آپلود " می توان تصویر مورد نظر را آپلود کرده و در کادر زیر نمایش داد.

 

 

در صورتی که گزینه فرم ها و ماژول های آماده را انتخاب کنیم فرم جدیدی ظاهر می شود که که با انتخاب هر یک از  ماژول ها ، صفحه ی مربوط به هر ماژول فعال می شود و عنوان صفحه در منوی سمت راست وب سایت نمایش داده خواهد شد. برای مثال با انتخاب ماژول " تماس با ما " صفحه ای برای تماس با مدیریت وب سایت ایجاد می شود.

 

 

در صورتی که بخواهیم با کلیک بر روی منوی مورد نظر صفحه دیگری باز شود گزینه لینک به صفحات خارجی را انتخاب می کنیم  و آدرس صفحه مورد نظر را در این قسمت وارد می کنیم.

 

در صورتی که گزینه بدون محتوی را انتخاب کنیم صفحه مورد نظر ما بدون هیچ محتوایی افزوده خواهد شد .

 

 وضعیت نمایش : در صورتی که بخواهیم منوی ما در بین منوهای دیگر دیده شود گزینه " فعال" و در غیر این صورت گزینه "غیر فعال" را انتخاب می کنیم.

منوهای مورد نظر جهت نمایش : در صورتی که بخواهیم منوهای بالای صفحه نمایش داده شود گزینه منوی بالای صفحه و در صورتی که بخواهیم منوهای کنار صفحه نمایش داده شود منوی کنار صفحه را انتخاب می کنیم و منوی پایین صفحه نیز به همین ترتیب . 

در صورتی که بخواهیم منوی ما در قسمت دسترسی سریع نمایش داده شود گزینه دسترسی سریع را انتخاب می کنیم .

همان طور که می بینید می توان چندین گزینه را به طور همزمان انتخاب کرد .

 

آیا اطلاعات قبلی این صفحه آرشیو شود ؟  در صورتی که بخواهیم اطلاعات قبلی صفحه ما به صورت آرشیو باقی بماند این گزینه را انتخاب می کنیم در غیر این صورت با ورود اطلاعات جدید اطلاعات قبلی از بین خواهد رفت .

 

نحوه باز شدن صفحه : در صورتی که بخواهیم صفحه ما در تب (Tab) جدیدی باز شود گزینه "صفحه جدید" را انتخاب می کنیم  و در صورتی که بخواهیم صفحه در همان صفحه ای که روی منو کلیک شده باز گردد گزینه "صفحه جاری" را انتخاب می کنیم.

 

پس از انجام عملیات بالا در مورد صفحه جدید، با کلیک بر روی دکمه "ذخیره" صفحه مورد نظر با مشخصات انتخابی شما ذخیره خواهد شد . با کلیک بر روی دکمه " لغو" تمام کارهای بالا بدون تاثیر خواهد بود و با کلیک بر روی دکمه "حذف" صفحه ما حذف خواهد شد .

 

(1 رأی)
مفید
غیر مفید

نظرات (0)
ارسال یادداشت جدید :
 
 
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل :
توضیح
پرتال پشتیبانی شرکت آداک