مرکز آموزش
سناریوی ورود مقاله به سامانه تا خروج مقاله برای انتشار مقاله
ارسال شده توسط حمید نوروزی در 1394/8/21 11:11 قبل از ظهر

با اهدای سلام

نویسنده اقدام به ارسال مقاله کرده و مقاله توسط کارشناس نشریه دریافت می شود . مقاله تازه دریافت شده در صفحه اول میزکار کارشناس در قسمت مقالات جدید و در لیست مقالات آمار " مقالات جدید نیازمند بررسی و تأیید اولیه " قابل مشاهده می باشد .

کارشناس مقاله را بررسی اولیه کرده و می تواند آن را Decline کند ( به نویسنده پس بدهد که به منزله عدم پذیرش اولیه می باشد ) و یا اینکه مقاله را پذیرش اولیه کرده و به یک دبیر محور ارجاع دهد .

اگر مقاله تآیید اولیه نشد به لیست مقالات آمار " مقالات تأیید اولیه نشده ( پس داده شده ) " در صفحه اول میزکار کارشناس انتقال می یابد و نویسنده نیز همزمان در میزکار خود از این نتیجه گیری با خبر شده و می تواند مقاله خود را اصلاح و مجددا ارسال نماید .

 

فرض کنیم کارشناس تأیید اولیه کرد و به یک دبیر محور ارجاع داد . اینک مقاله به لیست مقالات آمار " مقالات جدیدی که باید ارجاع داده شوند " انتقال پیدا خواهد کرد ( دراین آمار منظور ارجاع به داوران می باشد ) .

دبیر محور در میزکار خود مقاله ارجاعی را در لیست مقالات آمار " ارجاعات جدید جهت بررسی مقاله " در صفحه اول میزکار خود خواهد دید و می تواند کار روی این مقاله را پذیرش و یا عدم پذیرش نماید .

عدم پذیرش مقاله توسط دبیر محور می تواند از این بابت باشد که مثلا دبیرمحور فرصت کافی جهت بررسی مقاله را ندارد و یا مثلا مقاله از یک محور نا مرتبط به وی ارجاع شده باشد .

کلیه مقالاتی که به دبیران محور ارجاع شده اند در هر وضعیتی که باشند در صفحه اول میزکار کارشناس در یک سطر مجزا با عنوان " آمار مقالات ارجاعی به دبیر محور جهت بررسی " قابل مشاهده و پیگیری می باشند .

فرض کنیم دبیر محور مقاله را پذیرش کرد . حال وی می تواند مقاله را به داورانی که مرتبط با محور مقاله هستند و با آنها در ارتباط است ارجاع بدهد . با اولین ارجاعی که توسط دبیرمحور به یک داور انجام شود ، مقاله به لیست مقالات آمار " مقالات در دست بررسی " انتقال پیدا خواهد کرد .  دبیر محور می تواند به هر چند تا داور بصورت دلخواه مقالات را ارجاع بدهد و نتایج داوری آنها را بررسی نماید .

فراموش نکنیم که کارشناس خودش نیز می تواند مقاله را به داوران ارجاع دهد و نتیج داوری آنها را مشاهده کند اما بدلیل تقسیم کار و کم کردن حجم کار کارشناس و سردبیر پیشنهاد می شود که کار ارجاع مقاله به داوران را دبیران محور انجام و با آنها در تعامل باشد .

در نهایت دبیر محور باید پس از بررسی فرم های داوری داوران و نظرات آنها ، نظر نهایی خود را در رابطه با پذیرش یا عدم پذیرش مقاله به کارشناس اعلام کند .

وقتی کارشناس نظر نهایی دبیر محور برای یک مقاله را دریافت کرد ، می تواند آن مقاله را از میزکار دبیران محوری که به آنها ارجاع داده بود خارج کند تا دیگر امکان ثبت یا ویرایش نظر برای آنها مقدور نباشد .

با خروج مقاله از میزکار دبیران محور ، مقاله به کارتابل سردبیر فرستاده میشود .

حال سردبیر می تواند نظرات دبیران محور و همچنین نظرات داوران و جزئیات فرم داوری آنها را مشاهده کند تا بتواند نظر نهایی خود را بعنوان نظر نهایی دبیرخانه اعلام فرماید .

قبل از آنکه سردبیر اعلام نتیجه نهایی کند ، می تواند نظر خود را بصورت خصوصی به کارشناس در سیستم اعلام فرماید و با وی در تعامل باشد و با هماهنگی با وی یک تصمیم اتخاذ نمایند .

فراموش نشود که امکان اعلام نتیجه نهایی برای مقاله فقط توسط سردبیر قابل انجام بوده و گزینه آن نیز فقط در میزکار وی تعبیه شده است .

سردبیر مقاله را اعلام نتیجه نهایی می کند و مثلا نظر پذیرش مقاله را انتخاب می کند . سپس مقالات پذیرفته شده را به میزکار مسئول نشر ارسال می کند . در این حین مسئول نشر می تواند از نویسنده درخواست ارسال نامه کپی رایت و نسخه نهایی مقاله را نیز داشته باشد تا  فایل نهایی مقاله را اصلاح و بارگذاری نماید و اطلاعات خود مقاله را نیز بر اساس آن فایل نهایی اصلاح نماید . پس از آماده شدن مقاله مسئول نشر اعلام آماده انتشار بودن مقاله را به کارشناس اعلام می کند و کارشناس مقاله را در دوره و شماره ای که قبلا توسط سردبیر مشخص شده است ، انتشار نهایی می کند .

پس از انتشار نهایی مقالات یک شماره ، همه مقالات در قالب همان شماره در صفحه اول نشریه نمایش داده خواهند شد .

باسپاس

 

 

 

 

(6 رأی)
مفید
غیر مفید

نظرات (3)
مسعود صدقی
1395/2/19 11:38 بعد از ظهر
عزیزم سایت فصلنامه تخصصی عرفان چند ماهه خرابه. یعنی پس از ثبت نام؛ طی ایملی درخواست تایید ثبت نام را دارد که هنگام تایید و یا رد کاربر؛ ارور می زند. اینجانب بناچار پس از تماس با جناب آرین مقاله را به آدرس الکترویکی ایشان ایمیل نمودم اما چهارماهی است که از سرنوشت داوری آن خبری ندارم. با سپاس مسعود صدقی از واحد آبادان
فریبا بزرگنیا
1395/3/1 04:01 بعد از ظهر
با سلام و احترام بنده دروب سایت ثبت نام کرده و پیام ثبت نام شما با موفقیت انجام شد دریافت کرده ام اما با رمز عبور و کاربری هر چه تلاش م یکنم نمی توان وارد سایت فوق شوم تا گواهی حضور در همایش پایداری گیلان که مقاله ای تایید چاپ گرفته شرکت کنم لطفا راهنمایی کنید
حسن مقیم
1397/12/25 12:33 بعد از ظهر
با سلام و عرض ادب، بنده مقاله ای را در تاریخ 97/9/24 برای مجله معتبر شما ارسال کرده ام که با کد wmjp0695 ثبت گردیده تا کنون نتیجه بررسی اولیه آن به اطلاع اینجانب نرسیده است. خواهشمند است بزرگواری فرموده هر چه سریعتر نسبت به بررسی اولیه و اعلام نتیجه اقدام فرمایید. با سپاس فراوان/ حسن مقیم
ارسال یادداشت جدید :
 
 
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل :
توضیح
تصویر امنیتی : 
 
لطفا متن موجود در عکس روبرو را در فیلد زیر وارد کنید (برای جلوگیری از حمله اسپمرها)

پرتال پشتیبانی شرکت آداک